Aktualności

Polsko-niemiecka giełda partnerów dla OSP - zgłoszenia od 22 sierpnia 2014 r.Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Woj. Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka we współpracy ze Związkiem OSP RP w Warszawie i Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży zaprasza Ochotnicze Straże Pożarne do wzięcia udziału w polsko-niemieckiej giełdzie partnerów.


Celem spotkania jest pomoc w nawiązaniu kontaktów z niemieckimi strażami pożarnymi, szczególnie w zakresie wymiany młodzieży.

Oferta jest skierowana do Ochotniczych Straży Pożarnych, które chcą nawiązać współpracę, a nie mają możliwości znalezienia partnera we własnym zakresie bądź już realizowały podobne projekty, ale poprzednie kontakty zostały zawieszone. Oferta nie jest skierowana do tych OSP, które aktualnie prowadzą współpracę.

W trakcie spotkania uczestnicy poznają zasady organizacji i możliwości finansowania polsko-niemieckich spotkań młodzieży. Zapewniamy pomoc tłumaczy.

Odpłatność za udział w giełdzie wynosi 60 zł - płatne po przyjeździe w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie.

W giełdzie może wziąć maksymalnie 1 osoba z danej OSP. Konieczne jest posiadanie upoważnienia władz OSP do nawiązania współpracy.
Ze strony niemieckiej w giełdzie partnerów wezmą udział przedstawiciele straży pożarnych odpowiedzialni za pracę z młodzieżą/opiekunowie MDP z landów: Brandenburgia, Dolna Saksonia, Saksonia, Hesja. Liczba miejsc jest ograniczona - po 15 ze strony polskiej i niemieckiej.

Zgłoszenia do udziału w giełdzie partnerów należy przesłać drogą mailową na adres: gieldapartnerow@zosprp.pl (karta zgłoszenia w formie skanu, z podpisem przedstawiciela władz OSP). Początek rekrutacji - 22 sierpnia br. , zakończenie - 15 września br.

Przesłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału w spotkaniu. O zakwalifikowaniu wybrane OSP zostaną poinformowane za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Organizacja polsko-niemieckiej giełdy partnerów jest możliwa dzięki wsparciu merytorycznemu i finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (www.pnwm.org).

Program giełdy (pobierz)
Karta zgłoszenia (pobierz)Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2014-09-09 + Pozostałe aktualności
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka