Aktualności

Dzień strażaka z ślubowaniem i wyróżnieniami

Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Wągrowcu we współpracy z Urzędem Gminy Wągrowiec zaproponował strażakom – ochotnikom kolejną inicjatywę, która wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Po raz pierwszy strażacy z OSP z terenu miasta i gminy uroczyście obchodzili swoje święto Dzień Strażaka, na które 30 kwietnia przybyło prawie stu ochotników. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w kościele pw. św. Katarzyny w Potulicach, której przewodniczył miejscowy proboszcz ks. Tomasz Kubiak. Duszpasterz podczas głoszenia słowa Bożego nawiązał do ogłoszonego programu duszpasterskiego w roku bieżącym „Idźcie i głoście”. Zachęcał do głoszenia Ewangelii przez wszystkich ochrzczonych.

Przy dźwiękach muzyki marszowej strażacy przemaszerowali na plac przy świetlicy wiejskiej, gdzie powitał ich Łukasz Wiatrowski, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Wągrowcu. Odegrano hymn państwowy i strażacki, po którym komendant Miejsko-Gminny Związku OSP RP Radosław Sierpowski złożył meldunek o gotowości Andrzejowi Kuraszkiewiczowi prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wągrowcu.

Uroczystość była okazją do złożenia przysięgi na sztandar przez członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Runowa, aby publicznie zadeklarować swój udział w kontynuacji zaszczytnych zadań ratowniczych. Zaprzysiężeni członkowie MDP otrzymali legitymacje członkowskie.

Uroczystość była okazją do wręczenia zaszczytne tytułów i wyróżnień. Nagrodą „Herbu Powiatu Wągrowieckiego” został uhonorowany były wieloletni prezes OSP w Runowie druh Leon Durak, któremu odznaczenie wręczył Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc.

Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP za bezinteresowną działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej przyznał honorowy tytuł Działacza Roku 2016 prezesowi Zarządu OSP w Łeknie druhowi Mariuszowi Kieliszczykowi. Za efektywne realizowanie działań statutowych i działalność na rzecz środowiska tytuł honorowy „Ochotnicza Straż Pożarna Roku 2016” otrzymała OSP w Siennie.

„Złożyliście przysięgę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi” – powiedział starosta wągrowiecki Tomasz Kranc, który podziękował wszystkim strażakom za postawę godną naśladowania.

„Byłem mile zaskoczony tak dużym zainteresowaniem strażaków udziałem w dzisiejszej uroczystości” pochwalił ochotników Przemysław Majchrzak, wójt gminy Wągrowiec dodając, że patron strażaków święty Florian dał  nam piękną pogodę, abyśmy mogli świętować.

Miłą niespodzianką był przygotowany poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych, którzy radośnie przeżywali swoje święto strażackie.

Jan Maćkowiak

członek honorowy OSP


Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2017-05-05 + Pozostałe aktualności
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka