Pierwszy Przegląd Orkiestr Dętych Konin, 14 maja 2017

14 maja 2017 r. na Placu Wolności w Koninie odbył się I Przegląd Orkiestr Dętych. Przegląd był częścią uroczystości związanych z obchodami Powiatowego Dnia Strażaka.

Pomysłodawcą Przeglądu był prezydent Miasta Konina Pan Józef Nowicki. Był on również fundatorem trzech głównych nagród. Organizatorami Przeglądu oprócz Prezydenta Miasta Konina były Zarządy Oddziałów Powiatowych Grodzki i Ziemski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Koninie, a współorganizatorami Koniński Dom Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Koninie oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Ogromnym wsparcie przy organizacji okazali się Starosta Koniński i Towarzystwo Ubezpieczeń UNIQA.

Przegląd odbywał się w trzech konkurencjach: muzyka marszowa, muzyka koncertowa i występ mażoretek. Oceny dokonywało profesjonalne jury powołane przez organizatorów, które ustaliło następująco kolejność miejsc:

I miejsce w kategorii mażoretek zajął zespół działający przy Orkiestrze Dętej OSP w Sompolnie.

W kategorii muzyka marszowa:
I miejsce Orkiestra Dęta Quantum OSP Rychwał,
III miejsce Orkiestra Dęta ze Starego Miasta.

W kategorii muzyka koncertowa:
I miejsce Orkiestra Dęta Quantum OSP Rychwał,
III miejsce Orkiestra Dęta ze Starego Miasta.

Grand Prix I Przeglądu Orkiestr Dętych pod patronatem Prezydenta miasta Konina otrzymała Orkiestra Dęta Quantum OSP w Rychwale,
III miejsce Orkiestra Dęta ze Starego Miasta.
Wyróżnienie w turnieju otrzymała Orkiestra Dęta OSP Kazimierz Biskupi.

Wszystkim gratulujemy i dziękuję za piękne występy.

Puchary w Przeglądzie ufundowali: Prezydent Miasta Konina, Starosta Koniński, Towarzystwo Ubezpieczeń UNIQA, Zarządy Oddziałów Powiatowych, Grodzki i Ziemski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Koninie.

Nieocenionymi współorganizatorami okazały się Koniński Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Koninie, którym serdecznie dziękujemy za pomoc, wsparcie i osobiste zaangażowanie.

Całe piękno Orkiestr Dętych uwiecznił na swych zdjęciach przyjaciel strażaków Mirosław Jurgielewicz.

DATA PUBLIKACJI: 2017-05-17 + Pozostałe aktualności