Aktualności

XX Regionalne Spotkania Zespołów Artystycznych OSP, Ciechocinek 20.08.2017 r.
Zespoły strażackie z Wielkopolski zaprezentowały swój dorobek kulturalny na XX Regionalnych Spotkaniach Zespołów Artystycznych OSP, które odbyły się 20 sierpnia w Ciechocinku.


Przegląd miał charakter propagujący działalność zespołów działających przy OSP. Zespoły mogli wystąpić z programem dowolnym lub w kategorii piosenki strażackiej, w której trzeba było wykonać trzy utwory o tematy strażackiej.


Aż pięć zespołów zaprezentowało się z terenu Wielkopolski:
  • Zespół Sentymentalne Serca z OSP w Kramsku wykonał: „Gdy zadzwonią na alarm”, „Marsz strażacki”, „W ręku sikawka” i „Orkiestra dęta”;
  • Zespół Pieśni i Tańca Pierwiosnek z OSP Sękowo wykonał program dowolny: Przyśpiewki i tańce szamotulskie: poleczka, oberek, marynia, bernardyn, po wodę.
  • Zespół Grzegorzewianki z OSP Grzegorzew zaprezentował piosenki: „Żytko”, „Z góry jedź” i „Bo gdzie grają”,
  • Zespół z OSP Helenów wykonał piosenki: „Na strażaka można liczyć”, „Hej tam na Lutniach”, „Świeci miesiąc” i „Kiedy przed stu laty”.
  • solista Jan Maćkowiak z OSP w Wągrowcu wystąpił dwa razy. W kategorii programu dowolnego wykonał piosenki: „Deszcz jesienny deszcz”, „Maryjo śliczna Pani” i „Zagraj mi piękny Cyganie” oraz w kategorii piosenki strażackiej zaprezentował utwory: „Na ćwiczeniach”, „A kto chce rozkoszy użyć” i „Nasze bogactwo”.


Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe podziękowania ufundowane przez Zarząd Główny Związku OSP RP w Warszawie. Wyniki zakwalifikowania na Ogólnopolski Przegląd zostaną rozesłane wraz z zaproszeniami do zespołów najwyżej sklasyfikowanych.


Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2017-08-28 + Pozostałe aktualności
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka