Aktualności

X Międzynarodowy Obóz Przetrwania MDP. Wilczyn 16-20 sierpnia 2017 r.

W dniach 16-20.08.2017 r. w Wilczynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Mieście zorganizowała X Międzynarodowy Obóz Przetrwania MDP.


GALERIA (wejdź)


 

Młodzież zakwaterowana była pod namiotami. Uczestnicy obozu podzieleni zostali na zastępy integracyjne. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy osobom tonącym. Zapoznali się z łodzią wiosłową, ćwiczyli rzuty kołem i rzutką ratowniczą, zapoznali się z sygnałami wydawanymi przez ratowników, budowali wały przeciwpowodziowe oraz poznali zasady pomocy tonącemu z brzegu. Mogli także skorzystać z kąpieli wodnej i słonecznej. Ponadto w trakcie obozu młodzież poznała zasady musztry, wybrane elementy z regulaminu zawodów CTIF. Zapoznała się z podstawami techniki zdobienia dekoupage. Każdy sam zrobił sobie pamiątkę z obozu.


 

Organizator przygotował dla uczestników wyjazd do kopalni odkrywkowej Kaliskach oraz do skansenu archeologicznego w Mrówkach.


Jak na każdym obozie zorganizowane było ognisko i pieczenie kiełbasek, dyskoteka integracyjna, chrzest uczestników oraz fantastyczne podchody. Obóz odwiedził Biba lubiany przez młodzież celebryta. Gośćmi obozu byli dh Władysław Koliński Członek Głównego Sądu Honorowego, dh Grzegorz Matuszak Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Koninie i wójt gminy Rzgów oraz dh Ryszard Nawrocki wójt gminy Stare Miasto.


 

Szczególne podziękowania organizator składa dla gospodarza gminy Wilczyn dh Grzegorza Skowrońskiego za daleko idącą pomoc w wielu sprawach organizacyjnych i technicznych. Oczywiście dziękuje kierownikowi, wychowawcom obozowym, tłumaczom i służbom technicznym, medycznym oraz kwatermistrzowskim.


 

Tegoroczny obóz współfinansowany był przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ochotniczą Straż Pożarną w Starym Mieście.


 

Obóz zakończył się uroczystym apelem, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, buton, kartki okolicznościowe i długopis. Oficjalnego zakończenia X Międzynarodowego Obozu Przetrwania dokonali dh Władysław Koliński i dh Andrzej Piaskowski życząc wszystkim uczestnikom szczęśliwego powrotu do domów i spotkania w roku następnym.Informację przygotował
Andrzej Piaskowski

Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2017-09-07 + Pozostałe aktualności
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka