Aktualności

Rozpoczął się proces zbierania wniosków w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego

Równać szanse
Rozpoczął się proces zbierania wniosków w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego

w którym organizacje pozarządowe, w tym OSP, a także domy kultury oraz biblioteki, mogą uzyskać dotację na półroczne działania młodych osób w wieku 13–19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października.

16 sierpnia 2017 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła rozpoczęcie Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2017” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele, myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.

Oferta skierowana do młodzieży z małych miejscowości jest skromniejsza, brakuje miejsc, w których młodzież może się spotykać, podejmować wspólne inicjatywy oraz aktywnie rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Ograniczenie dostępu do różnego rodzaju działań, aktywności, w dużej mierze spowodowane jest mniejszą liczbą różnych instytucji na terenie małych miejscowości oraz w wielu wypadkach trudnościami z dojazdem ze względu na znaczną odległość lub ograniczoną komunikację.Brak możliwości aktywnego działania powoduje słabszy rozwój umiejętności, które tak wysoko cenione są obecnie na rynku pracy: umiejętność pracy w grupie, elastyczność rozumiana jako szybkie dostosowywanie się do zmian oraz kreatywność, innowacyjność i pomysłowość. Z niższymi umiejętnościami wiąże się również mniejsza aktywność oraz przyjmowanie biernej postawy w stosunku do otaczającego środowiska i wyzwań, jakie stają przed młodymi ludźmi w sferze dalszej edukacji i wyboru dorosłej drogi życiowej.

Projekty, które otrzymują dofinansowanie w ramach Programu „Równać Szanse”, mają na celu stworzenie przestrzeni, w której młodzież poprzez aktywne działania nie tylko będzie rozwijać umiejętności społeczne, ale również swoje pasje i zainteresowania. Dzięki udziałowi w projektach, młodzi uczestnicy mają zobaczyć, że ich sukces zależy od nich samych i to w większym stopniu, niż się im wydaje. Szanse aktywnego i samodzielnego nastolatka na życiowy sukces wzrastają bez względu na wielkość miejscowości, z której pochodzi. Młodzi z małych miejscowości muszą poczuć się ważni i zauważeni. Muszą poczuć, że ich życie może zależeć od nich samych i do tego może być pasjonujące!

Projekty w Regionalnym Konkursie Grantowym mogą składać zarówno gminne biblioteki i domy kultury, jak i organizacje pozarządowe, w tym OSP, a także nieformalne grupy dorosłych, które chcą założyć organizację pozarządową w miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców. Projekty powinny się rozpoczynać najwcześniej 1 lutego 2018 roku i trwać nie dłużej niż do 31 sierpnia 2018 roku.

W Regionalnym Konkursie Grantowym można ubiegać się o dofinansowanie do 8500 zł. Termin nadsyłania wniosków mija 25 października 2017 roku, o godzinie 12.

Regionalny Konkurs Grantowy jest organizowany we współpracy z czterema Regionalnymi Partnerami Programu „Równać Szanse”, z którymi istnieje możliwość organizacji spotkań informacyjnych lub innych wydarzeń. Stowarzyszenie Instytut Zachodni z Poznania działa w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim oraz lubuskim, a Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia z Opola w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim oraz łódzkim. Na terenie województw: podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego jest to Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA z Ełku, natomiast Fundacja Fundusz Lokalny SMK ze Zbydniowa działa na terenie województw małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Zachęcamy do kontaktu!

Każdy z partnerów przeprowadza w swoim regionie promocję konkursu, prowadzi infolinię udzielającą informacji dotyczących konkursu oraz powołuje regionalną komisję ekspertów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej programu

www.rownacszanse.pl.

źródło: http://strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=5258


Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2017-09-20 + Pozostałe aktualności
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka