Aktualności

Reportaż na temat kontrowersyjnego wyroku sądowego za spowodowanie śmiertelnego wypadku, przez jadących na akcje strażaków z OSP Bielawa. Realizacja Szymon Wochal, zdjęcia Mariusz Kalukin dla Obserwatora TVP1


Prośba o poparcie petycji do Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy o ułaskawienie druha Edwarda Pruśniewskiego

Szanowni Państwo

Druhny i Druhowie

zwracamy się z ogromną prośbą, o wsparcie informacyjne i pomoc w rozpowszechnieniu petycji do Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy o ułaskawienie druha Edwarda Pruśniewskiego.

Druh Edward Pruśniewski - kierowca Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie gm. Konstancin-Jeziorna woj. mazowieckie w dniu 30 listopada 2014 roku kierował ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym marki SCANIA w drodze do akcji gaśniczej w miejscowości Kępa Okrzewska.

Druh Edward był kierowcą OSP Bielawa od 35 lat, w chwili wypadku posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, aktualne badanie lekarskie i przeszkolenie. Nie występowały żadne przeciwwskazania do kierowania pojazdem uprzywilejowanym.

Niestety, w dniu 30 listopada 2014 roku, w drodze do zdarzenia, podczas wyprzedzania w miejscowości Brześce, kobieta kierująca samochodem osobowym wykonała manewr skrętu w lewo - wprost pod koła pędzącej Scanii.

Mimo natychmiastowego udzielenia pierwszej pomocy przez ratowników OSP Bielawa kierująca samochodem Cinquecento poniosła śmierć na miejscu.

Kierujący samochodem ratowniczo-gaśniczym OSP Bielawa przekroczył dozwoloną prędkość (jak wielu kierowców w drodze do akcji, kiedy liczą się sekundy) i w opinii biegłego nie zachował odpowiedniej ostrożności.

W związku z tragicznym wypadkiem druh Edward Pruśniewski został skazany przez Sąd Rejonowy w Piasecznie na dwa lata więzienia i karę 40 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz rodziny zmarłej w wypadku kobiety. Sąd drugiej instancji utrzymał ten surowy wyrok.

Należy dodać, iż prokurator wnioskował o wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. W tej sytuacji zasłużony strażak zamiast odpoczywać na emeryturze, spędzi dwa lata w więziennej celi.

Prosimy o połączenie sił w walce o Jego ułaskawienie!

Link do petycji:

http://www.petycje.pl/petycja/12848/petycja_do_prezydenta_rp_pana_andrzeja_dudy_o_ulaskawienie_druha_edwarda_pruzniewskiego.html


Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2018-01-22 + Pozostałe aktualności
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka