Nabór do służby przygotowawczej w Wojsku Polskim z powiatów poznańskiego, obornickiego, śremskiego i średzkiego
Druhny i Druhowie
Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych
z powiatów poznańskiego, obornickiego, śremskiego i średzkiego

W związku z prowadzonym naborem na trzeci turnus w 2018 r. do służby przygotowawczej w korpusie szeregowych zachęcamy strażaków ochotników służących w Ochotniczych Strażach Pożarnych do wstąpienia w szeregi Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Siły Zbrojne RP stoją na straży suwerenności i niepodległości Narodu Polskiego oraz jego bezpieczeństwa i pokoju, biorą udział w m.in. zwalczaniu klęsk żywiołowych i likwidacji ich skutków, działaniach z zakresu ochrony mienia oraz ratowania lub ochrony zdrowia i życia ludzkiego, a także w realizacji zadań z zakresu zarzadzania kryzysowego.

Zarówno Siły Zbrojne, jak i Ochotnicze Straże Pożarne stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i pokój obywateli. Służąc w Siłach Zbrojnych RP można zdobyć prestiżowy zawód, poważanie i szacunek społeczeństwa, wysokie wynagrodzenie ale przede wszystkim przyczynić się do budowania bezpieczeństwa obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Aby rozpocząć swoją karierę w Siłach Zbrojnych RP należy odbyć służbę przygotowawczą. Jest to rodzaj służby wojskowej wprowadzony dla mężczyzn i kobiet, którzy nigdy nie pełnili służby wojskowej, a chcą odbyć szkolenie wojskowe i zdobyć podstawowe umiejętności związane z profesją żołnierza.

Do służby przygotowawczej może być powołana osoba niekarana za przestępstwo umyślne, posiadająca obywatelstwo polskie, zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, wie co najmniej 18 lat i w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu szeregowych wykształcenie co najmniej gimnazjalne albo podstawowe po ukończeniu ośmioletniej szkoły podstawowej.

Odbycie służby przygotowawczej jest pierwszym krokiem do zawodowej służby wojskowej. Trzeci turnus w 2018 r. w korpusie szeregowych rozpoczyna się już 4 lub 25 września 2018 r. Szczegółowe informacje znajdują się na załączonej ulotce informacyjnej.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby z powiatów z powiatów poznańskiego, obornickiego, śremskiego i średzkiego do kontaktu z Wojskową Komendą Uzupełnień w Poznaniu, ul. Rolna 51/53, 61-716 Poznań, tel. 261 57 36 51.

Sporządzono na podstawie pisma WKU w Poznaniu.

DATA PUBLIKACJI: 2018-08-03 + Pozostałe aktualności