Uzupełniona i zaktualizowana oferta - zestawy dydaktyczne dla OSP, katalog zawody sportowo-pożarnicze, szkolenia, termin składania wniosków do KP PSP - 10 września 2019 r.
Druhny i Druhowie
Prezesi Zarządów OSP
Prezesi Zarządów Oddziałów Gminnych
(równorzędnych) Związku OSP RP
Działacze Związku OSP RP
Woj. Wielkopolskiego
- wszyscy -

W związku z ogłoszeniem przez KG PSP trybu i zasad udzielania dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zadanie publiczne pn. "Dofinansowanie jednostek OSP" w 2019 roku przesyłamy w załączeniu i polecamy Waszej uwadze ofertę sprzedaży zestawów dydaktycznych dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zestawy zostały przygotowane jako propozycja materiałów dydaktycznych pomocnych w prowadzeniu szkoleń oraz innych przedsięwzięć np. oświatowo-kulturalnych propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej zgodnie z tegoroczną nowelizacją ustawy o ochronie przeciwpożarowej.

Wnioski o dofinansowanie zadań można składać za pośrednictwem właściwych terytorialnie komendantów powiatowych PSP w terminie do 10 września br.

Wniosek oraz informacja o zasadach ubiegania się o dofinansowanie znajduje się na stronie KG PSP pod adresem:

Zamówienie na zestawy można przesyłać na adres:  poznan-sklep@zosprp.pl   lub konin@zosprp.pl podając nazwę zamawiającego, adres wysyłki, dane do faktury (w tym NIP), osobę do kontaktu oraz numer telefonu.

Zestawy (prewencja pożarowa, medyczne i wysokościowy):

Umundurowanie

Katalog wyposażenia zawody MDP i OSP

Zestawy do gaszenia zarzewi ognia

Szkolenia

PROJEKT SERCE BIJE W TWOJEJ REMZIE

Zestaw przenośnego oświetlenia

Zestawy szkoleniowe: A11, B11, C11, D11 oraz elementy do indywidualnej konfiguracji

Wg informacji zawartej w piśmie MSWiA środki uzyskane w ramach dotacji będzie można przeznaczyć na zakup na przykład:
- materiałów do zajęć edukacyjnych (czujki, gaśnice, tablice poglądowe, torby R1)
- fantomy do szkoleń z pierwszej pomocy,
- ubrania wyjściowe,
- ubrania dla członków MDP,
- wyposażenie do przeprowadzenia zawodów sportowo-pożarniczych,
- stroje sportowe dla członków strażackich drużyn sportowych,
- instrumenty muzyczne dla orkiestr OSP itp.
oraz pokryć przynajmniej część kosztów przedsięwzięć, które służą ochronie przeciwpożarowej, ale obejmują inne działania niż bezpośrednia walka z pożarami, klęskami żywiołowymi lub innymi miejscowymi zagrożeniami, o której mowa w rat. 19, ust. 1 pkt. 1 ustawy o ochronie przeciwpożarowej.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

PUNKT SPRZEDAŻY POZNAŃ, ul. Norwida 14, tel. 61 848-17-89, e-mail: poznan-sklep@zosprp.pl, Tomasz Poręba, kom. 661 955 743.
PUNKT SPRZEDAŻY KONIN, ul. Przemysłowa 7, tel. 63 246-72-07, e-mail: konin@zosprp.pl Małgorzata Romanowska, kom. 601 636 190.

Sklepy czynne: w poniedziałek oraz od środy do piątku w godz. 7.30-15.30,  we wtorek w godz. 9.00-17.00.

DATA PUBLIKACJI: 2019-09-16 + Pozostałe aktualności