Archiwum - lista aktualności na rok 2008 : Powiatowe "old boye" w Krzymowie

Powiatowe "old boye" w Krzymowie

14 września br. na stadionie sportowym w Krzymowie w powiecie konińskim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze drużyn OLD BOY-ów w wieku powyżej 55. roku życia.

Łącznie z całego powiatu zgłosiło swój udział 11 drużyn. Wszystkie zebrały się przed remizą miejscowej OSP, gdzie po sformowaniu szyku udały się na stadion. Kolumnę prowadziła międzygminna orkiestra strażacka z Kościelca.

Na miejscu dowódca uroczystości komendant gminny Związku OSP RP w Krzymowie dh Julian Tomicki złożył meldunek o gotowości drużyn prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Koninie dh Władysławowi Kolińskiemu.

Zawody składały się z dwóch konkurencji tj: sztafety 6 x 15 m z przeszkodami oraz ćwiczeń bojowych przy użyciu pompy wodnej napędzanej siłą ludzkich rąk.

Sztafeta składała się z następujących przeszkód: na pierwszym torze należało przeciąć klocek drewna, na drugim przeciąć przewód elektryczny odcinając dopływ prądu, kolejną przeszkodą było przeniesienie dwóch wiader wody, czwarty zawodnik musiał przeciąć nożycami dwa druty umieszczone w przeszkodzie, piąty miał za zadanie pokonać dwu metrowy rów z wodą natomiast ostatni połączyć ze sobą rozdzielacz z wężem i prądownicą.

Ćwiczenia bojowe poległy na sprawieniu pompy wodnej, zbudowaniu linii  gaśniczej z dwóch odcinków węża W-52 oraz prądownicy, następnie należało strącić za pomocą prądu wody trzy pachołki oraz nalać określoną ilość wody do nalewaka.

W sztafecie bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy uzyskując czas 57,2 sekundy natomiast w bojówce najlepszy czas uzyskała drużyna z OSP Jabłonka uzyskując czas 40,7 sekundy. W zawodach brano również pod uwagą wiek zawodników, im drużyna starsza tym więcej otrzymywała na starcie punktów preferencyjnych za wiek.

Po podsumowaniu wyników sędzia główny zawodów na co dzień opiekun gminy Krzymów z ramienia PSP w Koninie, mł. brygadier Jarosław Sakowski poinformował, że I miejsce wywalczyła drużyna gospodarzy zawodów OSP Krzymów, II miejsce uzyskała OSP Patrzyków, natomiast trzecią drużyną zawodów została OSP Jabłonka.

Pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowali organizatorzy oraz Wójt gminy Krzymów. Organizatorzy podziękowali wszystkim zawodnikom za wspaniałe przygotowanie do zawodów miłą atmosferę i dobrą zabawę. Należy nadmienić, że zawody odbywały się w duchu rywalizacji sportowej.

Pomimo niezbyt przyjaznej pogody wszystkim zawodnikom dopingowało wielu kibiców i sympatyków strażackich, którzy na bieżąco oklaskami lub wybuchami śmiechu oceniali występy weteranów pożarnictwa.

 Tekst Julian Tomicki


Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2008-11-29 + Pozostałe aktualności
Galeria
Warto doczytać
Powiatowe "old boy-e" w Krzymowie
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka