Archiwum - lista aktualności na rok 2008 : Powiatowe szkolenie w Gnieźnie

Powiatowe szkolenie w Gnieźnie

W sobotę 13 grudnia br. Komenda Powiatowa PSP w Gnieźnie wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gnieźnie zorganizowała w Młodzieżowym Domu Kultury szkolenie dla członków OSP połączone z prezentacją sprzętu.

W trakcie szkolenia dokonano omówienia nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej, publicznych źródeł finansowania działalności OSP. Poruszono tematykę rozliczenia dotacji z KSRG za rok 2008, składania wniosków OSP na dotację w roku 2009. Przedstawiono również kalendarz imprez OSP na rok 2009, podsumowano przeglądy techniczne w OSP oraz wyniki inspekcji gotowości operacyjnej OSP przeprowadzonych przez zespoły KW PSP w Poznaniu i KP PSP w Gnieźnie. Poinformowano również o zasadach organizacji obozu MDP w roku 2009.

Całość zakończyła prezentacja sprzętu i wyposażenia pożarniczego i ratowniczego oraz wspólny obiad.

W spotkaniu wzięli udział m. in. dh Tadeusz Tomaszewski – Wiceprzewodniczący Poselskiego Zespołu Strażaków, dh Jacek Kowalski – Prezes ZOP ZOSP RP w Gnieźnie i st. kpt. Wojciech Mazur – Komendant Powiatowy PSP w Gnieźnie.

Opracował Piotr Dzięcielak

DATA PUBLIKACJI: 2008-12-17 + Pozostałe aktualności