Archiwum - lista aktualności na rok 2008 : Pomnik gen. Stanisława Taczaka w Mieszkowie

Pomnik gen. Stanisława Taczaka w Mieszkowie

Uprzejmie informujemy, że w piątek 16 stycznia 2009 r. na rynku w Mieszkowie (gmina Jarocin, powiat jarociński) o godz. 13.00 odbędzie się uroczystość odsłonięcia pierwszego w Polsce pomnika gen. Stanisława Taczaka – pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego.

W programie uroczystości w tym dniu przewidziano również:

godz. 10.00 – Nadanie imienia gen. Stanisława Taczaka Szkole Podstawowej w Mieszkowie i poświęcenie sztandaru,

godz. 12.00 – Msza św. w intencji pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego – Kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Mieszkowie.

15 stycznia 2009 r. o godz. 15.00 w sali sesyjnej Ratusza odbędzie się sesja popularno-naukowa pt. „Ziemia Jarocińska w Powstaniu Wielkopolskim”.

Referaty wygłoszą m.in. prof. Bogusław Polak i dr Marek Rezler – autorzy publikacji popularyzujących historię Powstania Wielkopolskiego

Na uroczystość zapraszają Burmistrz Jarocina – Adam Pawlicki i Fundacja 750-lecia Jarocina.

Tekst na podstawie zaproszenia, fot. Wikipedia

DATA PUBLIKACJI: 2009-01-14 + Pozostałe aktualności