Archiwum - lista aktualności na rok 2009 : Eliminacje Powiatowe OTWP w Gnieźnie

Eliminacje Powiatowe

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

Gniezno, dnia 14 marca 2009 r.

Dnia 14 marca o godzinie 1000 , w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W finale powiatowym, w trzech kategoriach wiekowych, udział wzięły 43 osoby reprezentujące pięć gmin naszego powiatu. Po zaciętej walce nominacje do eliminacji wojewódzkich uzyskali:

• I grupa wiekowa (szkoły podstawowe) – Krzysztof Krawczyk – OSP Niechanowo;
  • II grupa wiekowa (gimnazja) – Remigiusz Popek – OSP Witkowo;
  • III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne) – Tomasz Kuliński – OSP Witkowo.

Według oceny komisji sędziowskiej, którą stanowili funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie, zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i grawertony. Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Jacek Kowalski podziękował wszystkim uczestnikom eliminacji i zaprosił finalistów do ponownego spotkania za rok. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP kpt. Marek Wegner życzył wszystkim zrealizowania się na niwie pożarniczej.

Po zakończeniu zmagań wszyscy raczyli się słodkościami przygotowanymi przez organizatorów.

Opr. W. Janusz,

Fot. kpt. B. Klich