Archiwum - lista aktualności na rok 2009 : Powiat Poznański nagradza młodych strażaków

Powiat Poznański nagradza młodych strażaków

Profesjonalnie wyszkoleni i wyposażeni strażacy ochotnicy, wspierający Państwową Straż Pożarną są najlepszym gwarantem bezpieczeństwa gaśniczego i ratowniczego na terenie Powiatu Poznańskiego. Właśnie dlatego władze Powiatu Poznańskiego na czele ze Starostą Poznańskim, Panem Janem Grabkowskim wspierają Ochotniczą Straż Pożarną. Wsparcie obejmuje również szereg przedsięwzięć organizowanych dla najmłodszych druhów, członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Młodzi następcy strażaków ochotników, w dniu 21 marca 2009 r. rywalizowali w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2  w Swarzędzu. Celem corocznie organizowanego konkursu jest promocja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego wśród dzieci i młodzieży, a także integracja członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu powiatu.

Ostatecznie, po pełnych emocji zmaganiach, obejmujących zarówno pisemny test wiedzy pożarniczej oraz odpowiedzi na pytania komisji konkursowej, wyłoniono zwycięzców poszczególnych grup wiekowych.

Wyniki konkursu.

Grupa I - szkoły podstawowe

1. Kamil Kołodziejczak

2. Marcin Karolczak

3. Kacper Szymaniak

Grupa II - gimnazja

1. Małgorzata Piechocka

2. Maciej Bartłomiejszczyk

3. Marcin Zimny

Grupa III - szkoły ponadgimnazjalne

1. Mateusz Łukaszczyk

2. Zuzanna Owczarzak

3. Arkadiusz Stróżyński

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Poznańskiego, Pana Jana Grabkowskiego.

DATA PUBLIKACJI: 2009-03-26 + Pozostałe aktualności