Archiwum - lista aktualności na rok 2009 : Lekki samochód dla OSP Głodno

Lekki samochód dla OSP Głodno

W Głodnie, gmina Krzymów, powiat koniński 17 maja odbyły się gminne uroczystości Dnia Strażaka 2009, połączone z przekazaniem dla miejscowej OSP lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji strażaków odprawioną przez ks. Andrzeja Walczaka, proboszcza tutejszej parafii. Po mszy świętej druhowie udali się na plac przed remizą OSP, gdzie odbyły się dalsze przewidziane scenariuszem uroczystości.

Meldunek o gotowości pododdziałów złożył Naczelnikowi Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w Koninie, brygadierowi Jarosławowi Sakowskiemu komendant gminny Związku OSP RP.

Zaproszonych gości powitał prezes OSP Piotr Pilarski. Z historią OSP zapoznał gości naczelnik Przemysław Górski.

Uroczystego przekazania lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Forda Transita dokonali: wójt gminy Tadeusz Jankowski, przewodnicząca Rady Gminy Zdzisława Pawlak oraz brygadier Jarosław Sakowski. Pojazd został zakupiony ze środków urzędu gminy oraz środków własnych OSP.

Tegoroczne przekazanie samochodu dla OSP w Głodnie zakończyło proces wymiany samochodów dla OSP. Przez ostatnie 4 lata wymieniono lub skarosowano wszystkie pojazdy ratowniczo-gaśnicze na terenie gminy, co było możliwe dzięki dobrej współpracy strażaków z wójtem i radnymi. Obecnie strażacy w pięciu OSP dysponują czterema średnimi oraz dwoma lekkimi samochodami ratowniczo-gaśniczymi.

Przybyli goście złożyli życzenia i gratulacje dla OSP oraz strażaków gminy Krzymów.

DATA PUBLIKACJI: 2009-06-01 + Pozostałe aktualności