Archiwum - lista aktualności na rok 2009 : III Rajd MDP Powiatu Poznańskiego

III Rajd MDP Powiatu PoznańskiegoW dniu 30 maja 2009 roku na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego i Gminy Kórnik odbył się III Rajd MDP Powiatu Poznańskiego.

 

W rajdzie uczestniczyło ponad 200 osób z 6 gmin powiatu (Kleszczewo, Komorniki, Kórnik, Mosina, Rokietnica, Stęszew) oraz 18 osobowa reprezentacja z powiatu średzkiego-gminy Zaniemyśl - MDP Czarnotki.

 

Organizatorami imprezy były Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Poznaniu, Starostwo Powiatu Poznańskiego, Komenda Miejska PSP w Poznaniu oraz Urząd Miasta i Gminy Kórnik wraz z Zarządem Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Kórniku i OSP gminy Kórnik.

 

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Poznański - Pan Jan Grabkowski.

 

Rajd rozpoczął się powitaniem wszystkich uczestników oraz przybyłych gości przez dh Ewę Sieroń. Młodych adeptów sztuki pożarniczej powitali goście w osobach: zastępcy Komendanta Miejskiego PSP brygadiera Jerzego Raneckiego, zastępcy dowódcy JRG 6 asp. sztab. Konrada Grygiela, wiceprezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Poznaniu Bernarda Jankowskiego, Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Kórniku Leszka Orlewicza, Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik Jerzego Lechnerowskiego oraz członka zarządu Rady Miejskiej w Kórniku Julię Bartkowiak.

 

Trasa rajdu wynosiła około 8,5 km i rozpoczynała się we wsi Rydzewo, a prowadziła na „Szlak Bobrowy” do wsi Czmoniec. Młodzi strażacy zostali oprowadzeni po szlaku i zapoznani z historią jego powstania przez jego twórcę i pomysłodawcę Pana Zbigniewa Tomaszewskiego.

 

Szlak biegnie przez kompleksy leśne, obszary łąk nadrzecznych z szypułkowymi dębami, skąd też rozciąga się z 15 metrowej wieży widokowej niepowtarzalny widok na występujące starorzecze Warty oraz jej naturalne rozlewisko.

 

Tablice informacyjne w czytelny, przystępny sposób ukazały uczestnikom rajdu wiele zjawisk, z którymi można spotkać się w czasie wycieczki do lasu. Poznanie geografii okolicy oraz zwyczajów przemiłych gryzoni, jakimi są występujące tu bobry, stworzyły możliwość aktywnego obcowania z naturą, ucząc jednocześnie zasad korzystania z jej dobrodziejstwa. Poza możliwością atrakcyjnego spędzania czasu i poznania ciekawych zakątków powiatu uczestnicy rajdu mieli również okazję sprawdzenia kondycji w różnych konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Rywalizowali w: skrzyni punktowej, pożarniczym torze przeszkód, strzelaniu z wiatrówki, rzucie lotką, skoku w dal z miejsca, przeciąganiu liny oraz quizie o gminie Kórnik, szlaku bobrowym i wiedzy pożarniczej.

 

W rezultacie po wspaniałej i zaciętej rywalizacji drużynowej 1 miejsce zdobyła Drużyna Z Rokietnicy, 2 miejsce Kórnik II, 3 miejsce Kórnik I, 4 miejsce Komorniki, 5 miejsce Mosina, 6 miejsce Zaniemyśl (powiat średzki), 7 miejsce Stęszew oraz 8 miejsce Kleszczewo.

 

Na mecie rajdu oczekiwała uczestników gorąca wojskowa grochówka.

O tym, że takie imprezy integrują młodych Wielkopolan z MDP świadczy fakt, że co roku obserwujemy wzrost liczby uczestników.

 

Pomimo zimna i deszczu dobry humor i zadowolenie dopisywało braci strażackiej do końca rajdu.

 

 

Zdjęcia i opis; dh Ewa Sieroń


Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2009-06-17 + Pozostałe aktualności
Warto doczytać
III Rajd MDP OSP Powiatu Poznańskiego
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka