Archiwum - lista aktualności na rok 2009 : SZKOLENIE W ZAKRESIE KIEROWANIA RUCHEM DROGOWYM w Koninie

SZKOLENIE W ZAKRESIE KIEROWANIA RUCHEM DROGOWYM w Koninie

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie w dniach 4-5 lipca odbyło się pierwsze w historii szkolenie druhów z OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego w zakresie kierowanie ruchem drogowym.

Szkolenie zostało zorganizowane dzięki współpracy KM PSP w Koninie, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Szkoleń PSP w Poznaniu oraz Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Koninie.

Uczestnicy zapoznali się między innymi z zagadnieniami:

- Organizacja i sposób kierowania ruchem drogowym,

- Osoby upoważnione od wydawanie poleceń i sygnałów uczestnikom ruchu drogowego lub innym osobom znajdującym się na drodze,

- Szczegółowe okoliczności, warunki i sposób wykonywania czynności, o których mowa powyżej,

- Elementy wyposażenia osób upoważnionych do kierowania ruchem drogowym,

- Możliwości reakcji na zachowanie uczestników ruchu drogowego nie zgodnego z przepisami.

Szkolenie prowadził specjalista ruchu drogowego z konińskiego WORD-u druh Stefan Dziamara.

W szkoleniu udział wzięło łącznie 40 uczestników z całego powiatu konińskiego. Na koniec uczestnicy zostali poddani egzaminowi sprawdzającemu w formie testowej z przyswojonego materiału.

Opr. J.Tomicki

DATA PUBLIKACJI: 2009-07-10 + Pozostałe aktualności