Archiwum - lista aktualności na rok 2009 : Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Czerminie

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Czerminie
Ochotnicza Straż Pożarna w Czerminie gościła w lipcu w ramach projektu "Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży” dwunastoosobową delegację strażackiej młodzieży z zaprzyjaźnionej gminy Steinhöfel. Wymiana stanowiła kontynuację dotychczasowej współpracy.

 

Goście zakwaterowani zostali w Zespole Szkół w Czerminie. Przyjacielska atmosfera jaka wytworzyła się podczas pobytu ułatwiała realizację zadań przewidzianych w programie.

 

Na początku został zorganizowany wieczór zapoznawczy oraz odbyło się wspólne zwiedzanie Czermina. Młodzież zobaczyła: Kościół Św. Jakuba Apostoła, Środowiskowy Dom Samopomocy, firmę produkującą pokrycia dachowe „Tad-Bud”, firmę produkcji grzybów „Kaczmarek".

 

Pod nadzorem Naczelnika OSP Czermin Marcina Woźniaka, zorganizowano ćwiczenia i zawody sportowo-pożarnicze. Przeprowadzono rozgrywki sportowe pomiędzy grupami, zorganizowano dyskotekę, ognisko oraz grill w Wigwamie w Mamotach.

 

Młodzież zwiedziła również Ośrodek Kultury Leśnej Lasów Państwowych i zagrodę Żubrów w Gołuchowie, Aeroklub Ostrowski w Michałkowie, obejrzała Letnią Estradę Folkloru w Żegocinie, brała udział w obchodach 80-lecia OSP Broniszewice, odwiedziła Komendę PSP oraz zwiedziła Stary Rynek w Pleszewie.

 

Wycieczka do Poznania połączona była z wizytą w pomieszczeniach Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania Komendy Wojewódzkiej PSP i JRG PSP nr 1. Z młodymi adeptami pożarnictwa spotkał się Zastępca Komendanta Woj. PSP mł. bryg Adam Langner. Młodzi odwiedzili również Lotnisko Ławica i złożyli wizytę w Lotniskowej Straży Pożarnej.

 

Podczas podsumowania każdy z uczestników mógł swobodnie wypowiedzieć się na temat programu wizyty. Spotkanie zostało ocenione pozytywnie zarówno przez uczestników jak i opiekunów. Nawiązane przyjacielskie kontakty zaprocentowały wymianą doświadczeń w dziedzinie strażackiej pozwoliły na wzajemne poznawanie kultury, obyczajów i tradycji Polski i Niemiec oraz przyczyniły się do przełamywania stereotypów.

 

Gości z Niemiec wspólnie pożegnała młodzież, która brała udział w projekcie, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie na czele z Prezesem Zbigniewem Serbiakiem oraz Wójt Gminy Czermin Sławomir Spychaj, Z-ca wójta Gminy Czermin Marietta Cierniak, Komendant PSP w Pleszewie bryg. mgr inż. Jacek Jarus, Zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Pleszewskiego Florian Czajczyk, Przewodniczący Rady Gminy Czermin Józef Libert, Z-ca przewodniczącego Rady Gminy Czermin Stanisław Sąsiadek, Dyrektor Zespołu Szkół w Czerminie Krzysztof Orszulak.

 

Opr. Natalia Serbiak

Fot. Marcin Woźniak


Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2009-08-07 + Pozostałe aktualności
Galeria
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka