Archiwum - lista aktualności na rok 2009 : Szkolenie dla członków i dowódców Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Mosina

W dniach od 7 do 9 sierpnia 2009r. w ośrodku Mosińskiego Klubu Żeglarskiego w Dymaczewie Nw. odbyło się wyjazdowe szkolenie dla członków i dowódców Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Mosina.

Uczestniczyła w nim młodzież z OSP: Mosina, Nowinki, Pecna, Radzewice oraz Żabinko.

Zajęcia przebiegały zgodnie z programem szkolenia MDP i zakończyły się egzaminem. Komendę tworzyli: Sławomir Barański, Michał Kołodziejczak, Kazimierz Maślak oraz Dariusz Piechocki. Ponadto w skład kadry wchodzili: instruktorzy, opiekunowie i służba medyczna.

Na miejscu młodzież miała możliwość korzystania z kąpieliska oraz pływania żaglówkami pod odpowiednim nadzorem.

Uczestnicy nie kryli zadowolenia ze szkolenia, deklarowali chęć uczestniczenia w kolejnych, ale zdecydowanie dłuższych zgrupowaniach lub obozach.

Opr. Dariusz Piechocki

Zdjęcia Marlena Piechocka