Archiwum - lista aktualności na rok 2009 : XIV Regionalna Spartakiada Uczniowskich Klubów Sportowych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych SPORT- UŚMIECH - ZABAWA 2009

XIV Regionalna Spartakiada Uczniowskich Klubów Sportowych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych SPORT- UŚMIECH - ZABAWA 2009



26 września 2009 r. na Hali Sportowej w Kiszkowie odbyła się XIV Regionalna Spartakiada Uczniowskich Klubów Sportowych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Sport –Uśmiech -Zabawa 2009”.

 

Celem organizowanej spartakiady była aktywizacja Uczniowskich Klubów Sportowych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych:

- popularyzacja kultury fizycznej  oraz rekreacji wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów,

- włączenie do aktywnej rekreacji wspólnie z dziećmi - rodziców, opiekunów, nauczycieli i sympatyków UKS oraz MDP,

- popularyzacja idei olimpijskiej oraz wiedzy na temat działalności UKS i MDP.

 

Organizatorami spartakiady było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Poznaniu i Biuro Terenowe w Gnieźnie wspólnie z:

- Ministerstwem  Sportu i Turystyki w Warszawie,

- Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu,

- Oddziałem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa  Wielkopolskiego,

- Urzędem Gminy i Radą Gminy Kiszkowo,

- Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS w Poznaniu.

 

Spartakiada rozpoczęła się prezentacją wszystkich drużyn. Odśpiewano Hymn Państwowy. Powitania uczestników spartakiady, zaproszonych gości i organizatorów dokonał Stanisław Dolaciński - Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan  w Poznaniu, natomiast oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Tadeusz Bąkowski – Wójt Gminy Kiszkowo.

W spartakiadzie udział wzięły następujące drużyny UKS i MDP:
USKS Rodzice Dzieciom, UKS „Błyskawica” Niechanowo, Klub Sportowy Strażak - Drążno, UKS „Spartakus” - Kiszkowo, MDP „Iskierki” - Modliszewo, MDP Dymki, UKS „Sokoły” Mielżyn, MDP „Ogniki” – Witkowo, UKS „Jarząbek” – Jarząbkowo, UKS „GOL” Sławno. MDP Rudniki

Łącznie startowało 11 drużyn tj. łącznie  272 uczestników.

 

Wśród zaproszonych gości w spartakiadzie uczestniczyli:

Tadeusz Tomaszewski - Poseł na Sejm RP,

Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan,

Członek Prezydium ZOW ZOSP RP Woj. Wielkopolskiego.

Andrzej Jankowski      - Członek Zarządu Głównego ZOSP RP, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego  ZOSP RP

Tadeusz Bąkowski        - Wójt Gminy Kiszkowo

Stanisław Szymański    -  Radny Powiatu Gnieźnieńskiego

Halina Krakowiak          -  Radna Powiatu Gnieźnieńskiego

Radosław Występski    -  Sekretarz Gminy Kiszkowo

Jan Herkowiak              -  Kierownik Hali Sportowej w Kiszkowie

Anna Stanowska           - Członek Zarządu Stowarzyszenia Młodych  Wielkopolan

Stanisław Dolaciński     - Wiceprezes SMW

 

            W ramach spartakiady przeprowadzono blok konkurencji rekreacyjnych i dyscyplin sportowych.

W konkurencjach indywidualnych i zespołowych finałowe miejsca zdobyli:

 

- quiz wiedzy o sporcie -

REMIGIUSZ POPEK                - MDP WITKOWO

MATEUSZ TOMASZEWSKI    - UKS  BŁYSKAWICA

JOANNA KULCZYŃSKA          - MDP  RUDNIKI

 

- tenis stołowy dziewcząt

MARTYNA URBANIAK                   - UKS  BŁYSKAWICA

BERNADETA ZAKRZEWSKA      - MDP DYMKI

TAISA BŁACHOWIAK                    - UKS SPARTAKUS

 

- tenis stołowy chłopców

KRYSTIAN CHMIELEWSKI           - UKS BŁYSKAWICA

MATEUSZ ZAMIARA                      - UKS SPARTAKUS

ADRIAN GUZIK                               - MDP DYMKI

 

- rzut piłką do kosza dziewcząt

DARIA SKUZA                                 - MDP RUDNIKI

WERONIKA GRYGIEL                    - MDP ISKIERKI

PATRYCJA ŻÓŁKIEWICZ              - UKS SOKOŁY

 

- rzut piłką do kosza chłopcy

FILIP CZOSNKOWSKI                   UKS SPARTAKUS

DAWID KUŁAGA                            UKS SOKOŁY

BARTOSZ NOWAK                        MDP RUDNIKI

 

- żółwia jazda na rowerze dziewcząt

JOANNA ŁAWNICZAK                   - KS STRAŻAK

ANETA  GOŹDZIEWSKI                 - UKS SPARTAKUS

MAGDALENA KIEŁCZEWSKA    - UKS SOKOŁY

 

- żółwia jazda na rowerze chłopców

TOMASZ SKWAREK                     - MDP ISKIERKI

MACIEJ LISIECKI                            - UKS SPARTAKUS

MICHAŁ KĘDZIORA                       - UKS „GOL”  SŁAWNO

 

- przeciąganie liny

UKS SPARTAKUS

UKS BŁYSKAWICA

UKS SOKOŁY

 

- slalom piłkarski dziewcząt

AGNIESZKA WILCZYŃSKA            - UKS SPARTAKUS

BOGUSŁAWA PRZYBYLSKA         - UKS „GOL”  SŁAWNO

KAMILA BOROWIEC                        - KS STRAŻAK

 

- slalom piłkarski chłopców

MACIEJ LISIECKI                            - UKS SPARTAKUS

MATEUSZ JÓŹWIA                     - KS STRAŻAK

HUBERT KUBASIK                         - USKS RODZICE DZIECIOM

 

- rzut lotką dziewczyn

JAGODA JANKOWSKA              - MDP RUDNIKI

NATALIA NOWAK                         - UKS BŁYSKAWICA

EWA WAWRZYNIAK                   - UKS SOKOŁY

 

- rzut lotką chłopców

AUGUSTYN JABŁOŃSKI           - UKS BŁYSKAWICA

JAKUB WĘDZIKOWSKI              - UKS „GOL” SŁAWNO

SZYMON WIĄCEK                     - UKS SOKOŁY

 

- skakanka dziewcząt

EDYTA NOWACKA                     - UKS BŁYSKAWICA

KATARZYNA CZOSNOWSKA   - UKS SPARTAKUS

MAGDALENA WALCZAK           - MDP OGNIKI

 

- skakanka chłopców

MACIEJ PIECHOWIAK                - USKS RODZICE DZIECIOM

RAFAŁ BASIŃSKI                        - UKS JARZĄBEK

KAROL SPŁAWSKI                                 - MDP OGNIKI

 

- mini bramka dziewcząt

KATARZYNA WALCZAK           - MDP OGNIKI

JULIA RUSIN                               - UKS JARZĄBEK

JOANNA KLUCZYŃSKA            - MDP RUDNIKI

 

- mini bramka chłopców

PAWEŁ WOJDANOWICZ            - UKS RODZICE DZIECIOM

MARCIN BANASIK                        - UKS SOKOŁY

MIKOŁAJ SUTKOWSKI                - MDP RUDNIKI

 

- plakat „Euro 2012”

MACIEJ ŁATA                            - MDP RUDNIKI

WIKTORIA GIBAS                      - UKS „GOL” SŁAWNO

EWELINA KOZŁOWSKA          - UKS JARZĄBEK – JARZĄBKOWO

 

Puchar Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie dla „Najlepiej prezentującej się drużyny” otrzymała drużyna MDP MODLISZEWO.

 

W klasyfikacji generalnej wyłoniono sześć najlepszych zespołów

1.       UKS SPARTAKUS KISZKOWO                         - 331 pkt.

2.       UKS SOKOŁY MIELŻYN                                    - 257 pkt.

3.       UKS BŁYSKAWICA NIECHANOWO                  - 247 pkt.

4.       MDP OSP RUDNIKI                                            - 207 pkt.

5.       MDP DYMKI ZDZIECHOWA                               - 185 pkt.

6.       KLUB SPORTOWY STRAŻAK DRĄŻNO        - 174 pkt.

 

W klasyfikacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych najwyższe miejsca w punktacji generalnej zajęły następujące zespoły:

1. MDP OSP RUDNIKI

2. MDP DYMKI ZDZIECHOWA

3. KLUB SPORTOWY STRAŻAK DRĄŻNO

 

Zwycięzcy konkurencji indywidualnych i zespołowych otrzymali pamiątkowe medale, natomiast w klasyfikacji zespołowej za zajęcie od I do VI miejsca puchary. Wszyscy uczestnicy spartakiady otrzymali posiłek regeneracyjny. Impreza zgodnie z regulaminem zabezpieczona była od strony medycznej.

Wspaniała sportowo - zabawowa atmosfera towarzyszyła zawodnikom przez cały czas trwania spartakiady.

 

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, współorganizatorom, sponsorom i działaczom za wkład pracy, zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie spartakiady.


Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2009-10-01 + Pozostałe aktualności
Galeria
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka