Archiwum - lista aktualności na rok 2009 : Nowocześni ratownicy w powiecie wolsztyńskim, kościańskim i grodziskim

Nowocześni ratownicy w powiecie wolsztyńskim, kościańskim i grodziskim

W  dniu 6 listopada 2009 roku w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie rozpoczął się kurs przygotowujący na patent stermotorzysty żeglugi śródlądowej w ramach realizowanego projektu pn. „Nowocześni ratownicy w powiecie wolsztyńskim, kościańskim i grodziskim” nr POKL.09.05.00-30-168/09 realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich” przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kębłowie w partnerstwie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych 45 strażaków poprzez nabycie nowych uprawnień w zakresie napełniania butli powietrzem oraz patentu stermotorzysty żeglugi śródlądowej, zamieszkałych lub pracujących na terenie powiatu wolsztyńskiego, kościańskiego i grodziskiego.

W ramach kursu przygotowującego do egzaminu na patent ster motorzysty zaplanowano 120 godzin zajęć teoretycznych obejmujących takie tematy jak: budowa statku, locja śródlądowa, właściwości manewrowe i teoria prowadzenia statku, wyposażenie statku i kadłuba, budownictwo wodne, napędy statków i przepisy prawne oraz 10 godzin zajęć praktycznych, podczas których kursanci będą mogli nauczyć się podstaw pływania po wodach śródlądowych. W kursie udział bierze 23 strażaków z KP PSP w Kościanie, KP PSP w Wolsztynie, jednostek OSP z terenu Powiatu Wolsztyńskiego oraz 2 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej zaplanowano na dzień 5 grudnia 2009 r. na obiekcie należącym do Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego.

Należy nadmienić, iż jest to już drugi kurs na patent stermotorzysty żeglugi śródlądowej dla strażaków realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przez OSP Kębłowo i KP PSP w Wolsztynie. Kurs ten cieszy się tak dużym zainteresowaniem, iż będziemy czynić starania o pozyskanie środków finansowych na  jeszcze jedną edycję kursu.


www.straz.keblowo.pl

Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2009-11-15 + Pozostałe aktualności
Galeria
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka