Archiwum - lista aktualności na rok 2010 : III Rajd Rowerowy MDP Gminy Stare Miasto

III Rajd Rowerowy MDP Gminy Stare Miasto


 

W dniu 11.11.2009 r. pomimo brzydkiej, deszczowej i chłodnej pogody organizatorzy III Rajdu MDP Gminy Stare Miasto - Zespół d/s Młodzieży przy Zarządzie Oddziału Gminnego OSP RP oraz Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów postanowili, że rajd się odbędzie.

 

Punktualnie o godz. 11.00 z miejscowości Żdżary wyruszyła kolumna w kierunku lasów Teresiny. W lesie odbyły się zawody, w których uczestnicy mogli się wykazać umiejętnościami najwolniejszej jazdy na rowerze, bezkonkurencyjny okazał się kol. Mateusz Lipa.

 

Po tym przerywniku cała kolumna ruszyła w dalszą drogę w kierunku miejscowości Lipiny, gdzie zaplanowano postój i poczęstunek. Każdy mógł skosztować pączka z Piekarni Dalen oraz wypić gorącą herbatę na rozgrzewkę.

 

Kolejny etap to nowo wybudowana ścieżka rowerowa w kierunku Żychlina i dalej ulicami Żychlina w kierunku także nowej /w tym roku oddanej do użytku/ ścieżki edukacyjno – kulturowej. Tutaj uczestnicy rajdu tym razem na pieszo mogli zapoznać się z częścią tej ścieżki.

Zakończenie rajdu odbyło się przy remizie w Żychlinie, gdzie na wszystkich czekało rozpalone ognisko, miejscowe kutasiki, ciasto, gorąca herbata i jabłka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe buttony. Pomimo chłodu uczestnicy z uśmiechem na ustach rozjechali się do domów, zapowiadając przybycie na kolejny rajd.

 

Sporządził Andrzej Piaskowski


Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2009-11-20 + Pozostałe aktualności
Galeria
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka