Archiwum - lista aktualności na rok 2010 : Zaproszenie na szkolenie dla animatorów i wnioskodawców PNWM

Zaproszenie na szkolenie dla animatorów i wnioskodawców PNWM

Zaproszenie na szkolenia dla animatorów polsko-niemieckich

spotkań młodzieży

i wnioskodawców PNWM

28-31.01.2010 r., 11-14.02.2010 r.

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP od 2003 roku pełni funkcję jednostki centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM). Jednym z ważnych zadań jednostki centralnej jest działalność szkoleniowa, służąca podnoszeniu jakości polsko-niemieckich spotkań młodzieży.

W naszej pracy często spotykamy się z pytaniami: jak zorganizować wymianę młodzieży, jak zaplanować i zrealizować atrakcyjny program, skąd pozyskać środki finansowe i wsparcie merytoryczne, jak poradzić sobie z problemami organizacyjnymi, co nowego w Wytycznych PNWM? Chcielibyśmy odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Zapraszamy do udziału w dwóch szkoleniach (do wyboru):

• 28-31 stycznia 2010 roku – Białobrzegi, woj. mazowieckie

(termin zgłoszenia – 15 stycznia 2010 r.)

Program szkolenia,

Harmonogram szkolenia z ewaluacji

Karta zgłoszenia

• 11-14 lutego 2010 roku – Żarki Letnisko, woj. śląskie (ok. 25 km od Częstochowy)

(termin zgłoszenia – 31 stycznia 2010 r.)

Karta zgłoszenia

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Nie zwracamy kosztów dojazdu.

Szkolenia są przeznaczone zarówno dla doświadczonych organizatorów międzynarodowej wymiany młodzieży, jak również dla osób, które rozpoczynają trudną drogę animatora spotkań.

Dodatkowo w przypadku szkolenia w Białobrzegach oferujemy całodniowe zajęcia z zakresu ewaluacji. Osoby prowadzące szkolenie odpowiedzą m.in. na pytania:

Co to jest ewaluacja?

Wyjaśnimy podstawowe pojęcia z zakresu ewaluacji, pokażemy dlaczego warto ją stosować i jak wykorzystać jej wyniki w pracy nad projektem.

Jak ewaluować międzynarodowe spotkania młodzieży?

Zaprezentujemy różne metody ewaluacji, wyjaśnimy różnice między nimi, zaproponujemy konkretne narzędzia do ewaluacji międzynarodowych spotkań młodzieży.

Jak pracować z programem GrafStat?

Podczas praktycznych ćwiczeń przy komputerze pokażemy jak szybko opracować zebrane w wyniku ewaluacji dane w programie komputerowym GrafStat, jak przedstawić je potem w atrakcyjny graficznie sposób.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP

(Dział Programowy)

ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa

faks 022 827 53 29, monika.karlowicz@zg.zosprp.pl

Zgłoszenia będą przyjmowane do wyczerpania limitu miejsc. W przypadku większej ilości chętnych niż miejsc zostanie utworzona lista rezerwowa.

Opr. Monika Karłowicz

DATA PUBLIKACJI: 2009-12-15 + Pozostałe aktualności