Archiwum - lista aktualności na rok 2010 : SPOTKANIE POLSKO-NIEMIECKIE

SPOTKANIE POLSKO-NIEMIECKIE


W dniach 8-11 lipca br. - młodzież strażacka z gminy Czermin uczestniczyła w wymianie polsko-niemieckiej w zaprzyjaźnionej gminie Steinhofel.

 

Spotkanie jest realizowane w ramach Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży. Wymiana stanowiła kontynuację kontaktów młodzieży niemieckiej i polskiej.

 

GALERIA

 

W związku z wypadkiem na autostradzie strażacy dotarli na miejsce z 45-minutowym opóźnieniem. Przybyłych gości przywitał Burmistrz Steinhofel Wolfgang Funke.

 

Podczas wizyty mieli zapewnionych wiele atrakcji. Zwiedzili m. in. Berlin, Muzeum Straży Pożarnej w Eisenhuttenstadt wizytowali Ochotnicze Straże Pożarne z gm. Steinhofel. Uczestniczyli w uroczystym pochodzie w Tempelberg – z okazji 115. jubileuszu miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Obejrzeli Dom Kultury w Arensdorf i Wiejski Ośrodek w Tempelberg. Nie zapomniano również o zajęciach sportowych na boisku i placu zabaw: grano w kręgle, tenis stołowy, piłkę nożną, badminton.

 

Na pożegnanie wymieniono się skromnymi upominkami - nasze druhny i druhowie otrzymali książki oraz misie, młodzież niemiecka otrzymała prezent w postaci koszulek strażackich. Podczas krótkiej wycieczki nikogo nie opuszczał dobry humor oraz słoneczna pogoda. Dzięki projektowi młodzież mogła wymienić strażackie doświadczenia, zobaczyć w jaki sposób w sąsiadujących ze sobą krajach działa straż oraz poznać kulturę, obyczaje i tradycje Niemiec.

 

Każdy dzień był zorganizowany i spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze. W drodze powrotnej na młodzież czekała miła niespodzianka - zwiedzanie Parku Narodowego Ujście Warty.

 

Opiekunami młodzieży podczas wyjazdu byli prezes OSP Czermin Zbigniew Serbiak oraz naczelnik Marcin Woźniak.

 

Opr. N. Serbiak, fot. arch. OSP Czermin


Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2010-07-28 + Pozostałe aktualności
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka