Archiwum - lista aktualności na rok 2010 : Spotkanie MDP OSP Lotyń w Stockelsdorf, w ramach PNWM

Spotkanie MDP OSP Lotyń w Stockelsdorf, w ramach PNWM


 

W dniach od 2 do 8 sierpnia br. członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Lotynia przebywali na polsko-niemieckim spotkaniu w Stockelsdorf (powiat Ost Holstein - wschodni Holsztyn).


GALERIA


Nie udałoby się tego zadania zrealizować gdyby nie pomoc finansowa Urzędu Miejskiego w Okonku oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Całość dopełniły środki własne Ochotniczej Straży Pożarnej w Lotyniu.

 

Sporo pracy miały osoby przygotowujące wyjazd: naczelnik - Konrad Kopkiewicz i dh - Katarzyna Popowicz. Najpierw należało napisać wnioski o dofinansowanie, następnie ubezpieczyć uczestników, zorganizować transport, atrakcje podczas podróży i wyżywienie. Za całą organizację na miejscu odpowiedzialna była już straż ze Stockelsdorf.

 

Atrakcji było sporo. Już podczas podróży w Szczecinie uczestnicy mogli zapoznać się z wystawą „Eureka”, na której to fizyka jest przedstawiona w bardzo prosty i przyjemny sposób. Następnie udaliśmy się na obiad do KFS. Po obiedzie w dłuższą drogę aż do naszego miejsca zakwaterowania. Na miejscu spaliśmy łącznie z grupą niemiecką na sali sportowej.

 

Podczas pobytu w Niemczech były wspólne integracyjne gry i zabawy, narty wodne, ćwiczenia strażackie, podchody z GPS-em, biegi na orientację, cały dzień w Hansa Park (park rozrywki). Na brak zajęć nie mogliśmy narzekać, bo grafik był bardzo napięty.

 

Wszyscy najbardziej cieszyli się z ćwiczeń strażackich, na które przyjechało kilkanaście wozów strażackich w tym drabina mechaniczna. Młodzież uczestnicząca w ćwiczeniach pod okiem strażaków ochotników z Niemiec. Sama wykonywała określone zadania. Największą barierą był oczywiście język, lecz z dnia na dzień coraz lepiej uczestnicy mogli się porozumieć. Podczas pożegnalnej kolacji każdy otrzymał koszulkę, na której były wypisane wszystkie imiona oraz data i miejsce spotkania.

 

W niedzielę po śniadaniu wspólnie podsumowaliśmy tydzień i nakreśliliśmy plany na przyszły rok.

 

Po obiedzie i pożegnaniach wyruszyliśmy w drogę do Lotynia.

 

Należy dodać, iż było to już kolejne spotkanie.

Wszystko zaczęło się w 2004 w Bornem Sulinowie gdzie goście przebywali u nas, a następnie w roku 2006 – w Łubowie, w 2009- w Okonku.

My po raz pierwszy byliśmy w Stockelsdorf w 2005 r. a następnie w 2007.

 

Za rok znowu wizyta u nas. Przygotowania zaczniemy już we wrześniu.

 

Opr. i fot. P. Kopkiewicz, OSP Lotyń


Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2010-08-30 + Pozostałe aktualności
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka