Archiwum - lista aktualności na rok 2010 : Przekazanie sprzętu ratowniczego dla OSP południowej wielkopolski, 14.10.2010 r.

To już piąty z kolei rok z rzędu, w którym najbardziej wyróżniające się OSP z siedmiu powiatów południowej wielkopolski otrzymały sprzęt ratowniczy zakupiony ze środków miejscowego WORD.

14 października 2010 r. do miejscowości Aleksandria w Gminie Brzeziny w powiecie kaliskim przybyli na uroczyste przekazanie przedstawiciele czternastu z nich.

GALERIA

Wśród darów było 7 defibrylatorów, 7 desek ortopedycznych oraz 1 zestaw PSP R1. Sprzęt został zakupiony z inicjatywy Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu p. Stanisława Piotrowskiego. Wartość sprzętu to około 60 tysięcy złotych.

Na uroczystość przybyli również: Dyrektor WORD w Kaliszu Stanisław Piotrowski, Sekretarz ZOW ZOSP RP Andrzej Frąszczak, Prezes ZOP ZOSP RP w Jarocinie Eugeniusz Wojtczak, Wójt Gminy Brzeziny Krzysztof Niedźwiedzki oraz Prezes OSP Aleksandria Ryszard Wierucki.

Zaproszonych gości przywitał Prezes ZOP ZOSP RP w Kaliszu Wacław Skotowski.

Następnie uroczyście wręczono zakupiony sprzęt.

Defibrylatory - otrzymały:

1 – OSP Nowe Skalmierzyce, pow. ostrowski;

2 – OSP  Dobrzyca, pow. pleszewski;

3 – OSP Jarocin, pow. jarociński;

4 – OSP Baranów, pow. kępiński;

5 – OSP Kobyla Góra, pow. ostrzeszowski;

6 – OSP Kobylin, pow. krotoszyński;

7 – OSP Aleksandria, pow. kaliski.

Deski ortopedyczne – otrzymały:

1 – OSP Wtórek, pow. ostrowski;

2 – OSP Broniszewice, pow. pleszewski;

3 – OSP Ludwinów (gm. Żerków), pow. jarociński;

4 – OSP Drożki (gm. Rychtal), pow. kępiński;

5 – OSP Czajków, pow. ostrzeszowski;

6 – OSP Konarzew (gm. Zduny), pow. krotoszyński;

7 – OSP Morawin (gm. Ceków), pow. kaliski.

Zestaw PSP R1 – otrzymała:

OSP Kamień, pow. kaliski.

Na zakończenie w dyskusji przy wspólnym poczęstunku wszyscy strażacy potwierdzali, że sprzęt ten ułatwi im skuteczniejsze prowadzenie działań ratowniczych. Przy zdarzeniach szczególnie poza miastami, w których działają JRG PSP  w większości pierwsi pojawiają się strażacy OSP.

Strażacy dodawali, iż współpraca OSP z Kaliskim WORD jest zadowalająca i do pozazdroszczenia dla innych regionów naszego województwa.

Opr. i fot. Piotr Łuczak

DATA PUBLIKACJI: 2010-10-18 + Pozostałe aktualności