Archiwum - lista aktualności na rok 2010 : VI Powiatowe Zawody Powiatu Pleszewskiego w Ratownictwie Medycznym zastępów PSP i OSP, 02.10.2010 r.

2 października br.  – odbyły się VI Powiatowe Zawody w Ratownictwie Medycznym zastępów PSP i OSP.

Organizatorem był Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Pleszewie. Zawody odbyły się na terenie miejscowości Czermin.

GALERIA

W zawodach udział wzięły III zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie oraz 8 Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu pleszewskiego: OSP Broniszewice, OSP Chocz, OSP Czermin, OSP Dobrzyca, OSP Gizałki, OSP Gołuchów, OSP Kowalew, OSP Pleszew.

Zadania były rozgrywane w firmie produkcyjno-handlowo-usługowej „TADBUD”, Gospodarstwie Uprawy Grzybów „KACZMAREK” i Środowiskowym Domu Samopomocy.

Pierwsza scenka odbyła się w firmie „TADBUD”. Ratownicy na miejscu mieli za zadanie udzielić pomocy rannemu z urazem tętnicy ramiennej. Wykonanie zadania było utrudnione, ponieważ nie można było założyć opaski uciskowej.

W gospodarstwie „KACZMAREK” wypadkowi uległ jeden z pracowników. Kilka skrzynek z górnego regału spadło na poszkodowanego. Wcześniej przed przybyciem pomocy jego koledzy z pracy wydobyli go spod nich. Ratownicy musieli rozpoznać uraz miednicy oraz stwierdzić, że jest pacjentem „wstrząsowym”.

W Środowiskowym Domu Samopomocy znaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Na miejscu zdarzenia również był świadek, który poinformował ratowników, że poszkodowany choruje na padaczkę.

Wszystkie zgłoszone drużyny musiały zmierzyć się z trzema scenkami medycznymi, czekał na nich test z pierwszej pomocy oraz zadanie sprawnościowe.

Podsumowanie zawodów i zarazem ogłoszenie wyników odbyło się w Zespole Szkół w Czerminie.

Klasyfikacja drużyn OSP: I miejsce – OSP Czermin, II miejsce – OSP Dobrzyca, III miejsce - OSP Kowalew, IV miejsce – OSP Gołuchów, V miejsce – OSP Chocz.

Klasyfikacja PSP: I miejsce – JRG Pleszew II, II miejsce – JRG Pleszew I, III miejsce – JRG Pleszew III.

Tekst: Natalia Serbiak, fot. Agata Sawada

DATA PUBLIKACJI: 2010-10-25 + Pozostałe aktualności