Archiwum - lista aktualności na rok 2010 : Szkolenie dla skarbników, prezesów OSP i komendantów gminnych Związku OSP RP

Szkolenie dla skarbników, prezesów OSP i komendantów gminnych Związku OSP RP

Uprzejmie informujemy, że planujemy zorganizowanie w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ślesinie w dniach 9-12 grudnia br. szkolenia w zakresie prowadzenia spraw finansowych i prawnych w OSP pt. „Księgowość w Ekonomii Społecznej: księgowo - prawne podstawy działania Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Program szkolenia został przygotowany we współpracy z Fundacją Inicjowania Rozwoju Społecznego w Poznaniu w oparciu o książkę „Rachunkowość w OSP” wydaną przez Zarząd Główny Związku OSP RP.

Szkolenie odbędzie się w ramach projektu WSPÓŁFINANSOWANEGO PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO Człowiek – najlepszą inwestycją Priorytet VII Poddziałanie 7.2.2 Projekt „ProgrES – kompleksowe wsparcie sektora ekonomii społecznej” oraz ze środków Związku OSP RP.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, dlatego w pierwszej kolejności będziemy przyjmowali zgłoszenia od osób, które odbyły szkolenie dla komendantów gminnych Związku OSP RP organizowane w latach 2008 i 2009 zainteresowanych prawnymi i finansowymi podstawami funkcjonowania OSP oraz pogłębianiem wiedzy w tym zakresie.

W przypadku braku możliwości udziału w szkoleniu przez komendanta gminnego Związku istnieje możliwość delegowania innej osoby spośród kadry zarządzającej OSP (skarbnicy, prezesi) zainteresowanej zdobyciem lub pogłębieniem wiedzy w tym zakresie.

Termin nadsyłania kart zgłoszenia do 22.11.2010 włącznie.

Informacja o osobach zakwalifikowanych na szkolenie zostanie umieszczona na stronie www i nie będzie rozsyłana do uczestników indywidualnie.

Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu. W przypadku pytań proszę o kontakt z dh Tomaszem Porębą, 61/848-13-91, kom. 663 732 009. e-mail: tomasz.poreba@zosprp.pl

- PROGRAM

- KARTA ZGŁOSZENIA