Archiwum - lista aktualności na rok 2010 : Premier wśród strażaków 12.11.2010 Brzeźno

Premier wśród strażaków 12.11.2010 Brzeźno

 

Na zaproszenie Posła na Sejm RP Tomasza Nowaka do Brzeźna, gmina Krzymów, powiat koniński przybył premier Donald Tusk.

GALERIA

W programie wizyty premiera było spotkanie ze strażakami i paniami z KGW powiatu konińskiego. Na początku wizyty premier spotkał się z wójtem gminy Krzymów Tadeuszem Jankowskim i strażakami przy nowo otwartej strażnicy w Brzeźnie. Po powitaniu zwiedził strażnicę, zapoznał się z wyposażeniem OSP, interesował się rodzajem zdarzeń, przy jakich interweniują straże z gminy Krzymów i z jakimi problemami borykają się, na co dzień.

W trakcie zwiedzania wójt gminy poinformował premiera, że OSP Brzeźno zarządza najmłodszy prezes i naczelnik w gminie Krzymów. Prezes Andrzej Frątczak poinformował również premiera, że straż stara się o włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz że wszelkie działania OSP są ukierunkowane, aby osiągnąć ten cel. Prezes Frątczak zaproponował premierowi wstąpienie w szeregi OSP Brzeźno w charakterze członka honorowego. Pan premier po chwili namysłu zgodził się zostać członkiem OSP Brzeźno, podpisał deklaracje i otrzymał legitymację członka honorowego z numerem 1.

Po zwiedzeniu garaży premier udał na spotkanie z pikietującymi pracownikami konińskiego PKS-u, którzy przedstawili swój problem sprzedaży przedsiębiorstwa.  Następnie pan premier udał się na zespół boisk „Orlik 2012”, gdzie między innymi strzelił karnego uczniowi szkoły Gimnazjum w Brzeźnie oraz rozmawiał z wójtem o bieżących problemach gminy. Po zwiedzeniu boisk udał się na spotkanie ze strażakami i paniami z Koła Gospodyń Wiejskich, które powitały Gościa piosenką oraz smacznym domowym żurkiem.

Podczas spotkania rozmawiano przede wszystkim o działania ratowniczych druhów z OSP i o skutecznie niesionej przez nich pomocy. Premier stwierdził, że straże są najbardziej zaangażowanymi służbami w niesieniu pomocy, dlatego należy się im daleko idąca pomoc.

Według premiera jednostki z KSRG należy wyposażyć w nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczych, gdyż to oni przejmują znaczny ciężar działań ratowniczych. Nadmienił również, że należy zmienić prawo tak, aby pozwoliło podczas klęsk żywiołowych i większych akcji prowadzić skuteczne działania ratownicze bez oczekiwania na zgodę samorządowców.

Na zakończenie wizyty premier wpisał się do kronik pamiątkowych. Otrzymał od organizatorów drobne upominki w tym między innymi od strażaków figurę św. Floriana wykonaną przez miejscowego artystę ludowego a od Pań z KGW kosz ze smakołykami. W spotkaniu uczestniczyli prezesi gminni Związku OSP RP powiatu konińskiego na czele z prezesem zarządu oddziału powiatowego druhem Władysławem Kolińskim, prezesi OSP z gminy Krzymów oraz Komendant Miejski PSP w Koninie st. bryg. Błażej Rakowski.

Na zakończenie panie z KGW Brzeźno zaśpiewały piosenkę specjalnie ułożoną dla pana premiera. Ostatnim punktem wizyty była konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli mediów lokalnych i ogólnokrajowych.

Opr. J. Tomicki, fot. arch. OSP Krzymów


Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2010-11-30 + Pozostałe aktualności
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka