Archiwum - lista aktualności na rok 2011 : Oferta dla Internetowych centrów Edukacyjno Oświatowych, Centrów Kształcenia na Odległość i nie tylko, termin przesyłania zgłoszeń do końca stycznia 2011 r.

Ogólnopolski system wsparcia sektora produkcji sadowniczej i ogrodniczej oraz branży handlu i dystrybucji warzyw i owoców

posługiwanie się platformą

System Wspierania Doboru Opakowań (SWDO)

TERMIN PRZESYŁANIA ZGŁOSZEŃ DO KOŃCA STYCZNIA 2011

Informujemy, że nadal:

- Centra Kształcenia znajdujące się na terenach wiejskich i prowadzone
przez OSP, gminne ośrodki kultury, szkoły i placówki oświatowe;
- państwowe jednostki administracyjne lub samorządowe szczebla
regionalnego, powiatowego lub gminnego;

- organizacje pozarządowe;

- organizacje non-profit;

- organizacje branżowe zrzeszające plantatorów świeżych
owoców i warzyw, producentów opakowań, usługodawców LTS;

- podmioty świadczące usługi z zakresu zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego;

Dysponujące bazą do szkolenia (obiekt, komputery, dostęp do Internetu – szczegóły w załączniku) mogą przesyłać zgłoszenia do projektu: „Opakowanie jako czynnik gospodarczego rozwoju regionu i poprawy ochrony zasobów naturalnych” realizowanego przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań w Warszawie.

Jest to projekt szkoleniowy.

Dotyczy gospodarstw sadowniczych i ogrodniczych oraz branży handlu i dystrybucji warzyw i owoców.

Kandydaci na Instruktorów zostaną przeszkoleni z zakresu praktycznego posługiwania się platformą SWDO (System Wspierania Doboru Opakowań).

Szkolenie będzie się odbywało w Warszawie i trwało ok. 4-6 godzin.

Instruktorzy, którzy ukończą szkolenie, będą uprawnieni do szkolenia Beneficjentów – plantatorów, sadowników, ogrodników, pracowników zatrudnionych w handlu i dystrybucji warzyw i owoców, pracowników jednostek samorządu terytorialnego.

Udział w szkoleniu dla instruktorów jest bezpłatny. Przewiduje się zwrot kosztów dojazdu na szkolenia.

Przeszkoleni zostaną wszyscy zgłoszeni chętni kandydaci na Instruktorów.

Po przeszkoleniu Instruktorzy organizują szkolenie np. w CK ICEO lub innym obiekcie odpowiednio wyposażonym z dostępem do Internetu. Zapraszają docelowych użytkowników platformy SWDO - plantatorów, pracowników gmin/powiatów, pracowników z firm z branży LTS (logistyka, transport, spedycja), producentów opakowań.

Dysponent obiektu (np. OSP dysponująca CK lub ICEO) otrzyma wynagrodzenie za każdego przeszkolonego użytkownika. Sposób rozdysponowania tych środków pozostaje w gestii Dysponenta (np. wynagrodzenie dla Instruktora, przeznaczenie środków na funkcjonowanie CK i in.).

Pracownicy Instytutów (COBRO + ORGMASZ) oferują pomoc zarówno w zakresie wykorzystania platformy, jak i kwestiach merytorycznych związanych z zagadnieniem doboru opakowań, jak i organizacji dystrybucji.

Instruktorzy przeszkoleni w COBRO dostaną zaświadczenia. Przewidujemy również kolejne szkolenia dla Instruktorów - zarówno w Warszawie, jak i w systemie distance learning z wykorzystaniem sprzętu do telekonferencji.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Panią Magdaleną Tryniszewską tel. 22 842 20 11 w. 49, 35 fax. 0-22 842 23 03; e-mail: tryniszewska@cobro.org.pl

Formularz zgłoszeniowy obiektu oraz kandydata na instruktora (można się zgłaszać do końca stycznia br.)

Informacja dla kandydatów na Instruktorów, którymi mogą być np. Opiekunowie ICEO/CK
DATA PUBLIKACJI: 2011-02-02 + Pozostałe aktualności