Archiwum - lista aktualności na rok 2011 : W Chodzieży Młodzież Zapobiega Pożarom

W Chodzieży Młodzież Zapobiega Pożarom

Pod takim hasłem przebiegł kolejny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej w Chodzieży. W sobotnie przedpołudnie 2 kwietnia 2011 r. młodzież ze wszystkich rodzajów szkół, która zajęła pierwsze lub drugie miejsce na szczeblu gminnym, przystąpiła do zmagań o możliwość startu w eliminacjach wojewódzkich.

Galeria

Na początku trzeba napisać trudny test, który jest kwalifikacją do rozgrywki finałowej, jaką są odpowiedzi ustne. Tym razem trzeba było wykazać się wiedzą praktyczną:

- zidentyfikować proszek gaśniczy,

- wyjaśnić znaczenie bezpieczników w kategorii bezpieczeństwa przeciwpożarowego,

- wyjaśnić do czego służy ssak z torby medycznej,

- odczytać informacje z tabliczki hydrantowej.

Ku wielkiemu zadowoleniu komisji większość odpowiadających dobrze poradziła sobie z zagadnieniami. O to właśnie chodzi, aby nie tylko przyswoić wiedzę teoretyczną ale przede wszystkim umiejętności i właściwe zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach.

Uczestnicy mogli też zobaczyć „zmostkowany” bezpiecznik z autentycznego pożaru, który nie zadziałał właściwie i był przyczyną tragedii i dla porównania dobrze działający bezpiecznik.

Finaliści zajęli następujące miejsca:
I grupa wiekowa (szkoła podstawowe)
1. Zuzanna Myślicka - gm. Chodzież
2. Dawid Marmurowicz - gm. Szamocin
3. Jakub Hermaszewski - gm. Margonin
4. Kazimierz Krzycki - gm. Szamocin

II grupa wiekowa (gimnazja)
1. Jakub Dyczkowski - gm. Chodzież
2. Wojciech Szałata - m. Chodzież
3. Mateusz Gapiński - gm. Chodzież

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)
1. Kamil Gapiński - gm. Budzyń
2. Filip Hermaszewski - gm. Margonin
3. Paweł Śliwiński - gm. Chodzież
4. Jakub Pałaszyński - gm. Szamocin

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chodzieży oraz Oddział Wojewódzki Związku OSP RP w Poznaniu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom, publikację "Powiat Chodzieski" oraz mapę naszego powiatu.

W tym roku Zuzanna, Jakub i Kamil będą reprezentować powiat chodzieski na zmaganiach wojewódzkich, które odbędą się w Wolsztynie 16 kwietnia. W ubiegłym roku Kamil zwyciężył na tym etapie w grupie gimnazjalnej. W tym roku jest to już szkoła ponadgimnazjalna, ale mamy nadzieję, że powtórzy wynik.

Artur Binkowski, KP PSP Chodzież

Fot: Damian Łuczak, KP PSP Chodzież