Archiwum - lista aktualności na rok 2011 : Uroczyste włączenie OSP Brzeźno i OSP Paprotnia do KSRG, Brzeźno 17.09.2011r.

Uroczyste włączenie OSP Brzeźno i OSP Paprotnia do KSRG, Brzeźno 17.09.2011r.


OSP Brzeźno i OSP Paprotnia były organizatorami uroczystego apelu, na którym spotkali się licznie zaproszeni goście, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Związku OSP RP, przedstawiciele Senatu, Sejmu, władz samorządowych, delegacje zaproszonych OSP z pocztami sztandarowymi i inni.

GALERIA
 
Celem apelu było uroczyste włączenie obu OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. OSP działają na terenie gminy Krzymów, powiat koniński ziemski. Od kilku lat, jako pierwsza o włączenie do KSRG ubiegała się OSP Paprotnia. Cały czas starała się sprostać wymaganiom stawianym OSP w KSRG. Ze względu na zwiększane wymagania dla jednostek systemowych ta OSP miała problemy z osiągnięciem wymaganego stanu sprzętowego i wyszkolenia strażaków.
 
OSP Brzeźno na KSRG postawiło zaledwie przed trzema laty. Dzięki zaangażowaniu druhów i pomocy osób sympatyzujących w dość krótkim czasie wymagania zostały spełnione.
 
W gminie Krzymów funkcjonuje pięć OSP, czyli poza wymienionymi OSP Kałek, OSP Głodno oraz OSP w Krzymowie, która działa w KSRG od 1995 roku, czyli od momentu jego założenia.
 
Pododdziały biorące udział w uroczystym apelu na plac uroczystości wprowadził kapitan Łukasz Kaniewski, po czym złożył meldunek o gotowości druhów do apelu Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu nadbrygadierowi Wojciechowi Mendelakowi.
 
Zebranych powitał Wójt gminy Krzymów Tadeusz Jankowski, po czym prezesi OSP odczytali historię każdej straży. Rozkazy dotyczące włączenia do KSRG odczytał starszy kapitan Tomasz Kruszyński- dowódca JRG nr 2 w Koninie.
 
Akty włączenia zostały wręczone przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego nadbryg. Wojciecha Mendelaka w asyście Komendanta Miejskiego PSP w Koninie bryg. Błażeja Rakowskiego prezesowi OSP Brzeźno druhowi Andrzejowi Frątczakowi oraz prezesowi OSP Paprotnia druhowi Wojciechowi Nowakowi.
 
Zebrani gratulowali OSP takiego wyróżnienia. Pod adresem straży padły bardzo miłe słowa mówiące o zaangażowaniu, oddaniu druhów służbie pożarniczej. Głos zabrali między innymi: poseł na Sejm RP, podsekretarz stanu w kancelarii premiera dh Eugeniusz Grzeszczak, poseł na Sejm RP ziemi konińskiej Andrzej Piotr Nowak, senator RP Ireneusz Niewiarowski, Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Wojciech Mendelak, wójt gminy Tadeusz Jankowski, przewodnicząca Rady Gminy pani Danuta Mazur i inni.
 
Na zakończenie dowódca uroczystości zameldował zakończenie apelu, po czym wyprowadził pododdziały z placu. W uroczystości udział wzięła również miedzy gminna orkiestra strażacka z Kościelca, która swoim występem uświetniała uroczystość.     
 
Opr. J. Tomicki, fot. arch. OSP Krzymów

Podziel się
DATA PUBLIKACJI: 2011-09-23 + Pozostałe aktualności
phone
+48 (061) 848 13 91
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja
akcja

RSS ODDZIAŁU

Kliknij i dodaj nasze kanały informacyjne do swojego czytnika RSS.

PLIKI DO POBRANIA

Kliknij aby przejść do listy plików do pobrania. Znajdziesz tu dokumenty, formularze oraz wiele innych.

WIZYTÓWKI OSP

Kliknij aby zobaczyć wizytówki naszych OSP. Zdjęcia, Kontakty, Dane adresowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Kliknij aby zapisać się do Newslettera naszego Zarządu Wojewódzkiego

Na górę Strona główna
lupka