Archiwum - lista aktualności na rok 2011 : Przekazanie nowego sprzętu ratowniczego dla OSP o wartości 49.140,00 złotych.

Przekazanie nowego sprzętu ratowniczego dla OSP o wartości 49.140,00 złotych.
26 października 2011r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pólku, gm. Żelazków odbyło się  przekazanie nowego sprzętu ratowniczego o wartości 49.140,00 złotych.
Pieniądze na ten cel wyłożył Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Uroczystego przekazania dokonał dyrektor WORD w Kaliszu Stanisław Piotrowski oraz członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Województwa Wielkopolskiego otrzymały łącznie:
- 9 defibrylatorów AED,
- 7 desek ortopedycznych,
- 1 torbę PSP R1.

Po wręczeniu sprzętu głos zabrali zaproszeni goście, którzy dziękowali za wieloletnią, owocną współpracę z dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Sprzęt ratowniczy przekazywany strażakom przez WORD już od 7 lat w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo na drogach oraz pozwala na skuteczne zapobieganie tragicznym skutkom wypadków.

Goście podkreślili, iż przekazany sprzęt ma tak naprawdę wartość bezcenną, tak jak bezcenne jest życie i zdrowie ludzkie, które dzięki niemu może zostać w przyszłości uratowane.

Dyrektor WORD Stanisław Piotrowski pogratulował strażakom oraz obiecał, że w przyszłym roku OSP również mogą liczyć na pomoc z jego strony.

Wśród zaproszonych gości na uroczystość przybyli:
- Krzysztof Grabowski - członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego,
- dyrektor WORD w Kaliszu Stanisław Piotrowski,
- wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Wacław Skotowski,
- skarbnik Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Michał Błażejewski,
- specjalista do spraw BRD WORD Radosław Paduch,
- prezesi Zarządów Oddziałów Powiatowych Związku OSP RP południowej wielkopolski.

Wykaz sprzętu przekazanego poszczególnym OSP:

Defibrylatory AED: OSP Pólko, OSP Koźminek, OSP Sieroszewice, OSP Kotlin, OSP Krotoszyn I, OSP Kraszewice, OSP Chocz, OSP Słupia p/Kępnem, OSP Rajsko.

Deski ortopedyczne: OSP Lisków, OSP Czarny Las, OSP Golina, OSP Wałków, OSP Szklarka Myślniewska, OSP Dobrzyca, OSP Piaski.

Torba PSP R1: OSP Pruszków.

Opr. P. Wańkowicz, fot. R. Paduch

DATA PUBLIKACJI: 2011-10-27 + Pozostałe aktualności