Archiwum - lista aktualności na rok 2013 : Wyniki " Akcji 1% dla OSP" za 2011 rok. Zasady wydatkowania i rozliczania środków.

Druhny i Druhowie

Uprzejmie informujemy, że zakończono proces podliczania środków otrzymanych
w ramach 1% podatku za rok 2011.

Gratulujemy wszystkim OSP, które pozyskały dodatkowe fundusze.

OSP umieszczone na wykazie, który można pobrać poniżej zostaną poinformowane odrębnymi pismami o pozyskanej kwocie oraz o zasadach i sposobie rozliczenia środków.

Kwotę tę można wykorzystać na:

• organizację OTWP,
  • organizację obozów MDP,
  • zakup sprzętu pożarniczego i ratowniczego,
  • szkolenia członków OSP i MDP,
  • organizację zawodów sportowo-pożarniczych,
  • wydawnictwa propagujące bezpieczeństwo przeciwpożarowe,
  • remonty strażnic,
  • cele kulturalno-oświatowe.
OSP POZYSKANE ŚRODKI WYKORZYSTUJE W FORMIE BEZGOTÓWKOWEJ. TYLKO FAKTURY NA PRZELEW.

OSP będą mogły wykorzystywać pozyskane środki finansowe po otrzymaniu pisemnej informacji poświadczającej wysokość wpłat.

Faktury muszą być wystawiane na:

Oddział Wojewódzki  ZOSP RP Woj. Wielkopolskiego,
ul. Norwida 14, 60-687 Poznań, NIP: 781-10-01-362

Oryginały faktur muszą zawierać adnotację o sposobie rozliczenia środków pozyskanych z 1% podatku należnego (np. zakup sprzętu, nagrody na OTWP, szkolenie) oraz być potwierdzone podpisem prezesa OSP (pieczątka imienna i nagłówkowa OSP).

Środki należy wykorzystać do 30 września 2013 roku (faktury, które wpłyną po terminie nie będą zrealizowane).

ZACHĘCAMY DO ZAKUPU SPRZĘTU
W NASZYCH BIURACH

Zestawienie OSP "Akcja 1% dla OSP" za rok podatkowy 2011 wg stanu na 28.11.2012 r. (pobierz)

Zasady wydatkowania i rozliczania środków zebranych w wyniku "Akcji 1% dla OSP" za rok podatkowy 2011 (pobierz)