Archiwum - lista aktualności na rok 2015 : Posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego 24.10.2015 r.

W minioną sobotę 24 października 2015 roku odbyło się trzecie w tym roku posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego.

Posiedzenie Zarządu odbyło się w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Obradom Zarządu przewodniczył Prezes OW ZOSP RP - Druh Stefan Mikołajczak.

GALERIA (WEJDŹ)

Na zaproszenie przybyli członkowie naszego Zarządu na czele z Wicemarszałkiem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Druhem Eugeniuszem Grzeszczakiem, Posłem Tadeuszem Tomaszewskim - Wiceprzewodniczącym Głównej Komisji Rewizyjnej oraz Druhem Piotrem Florkiem Wojewodą Wielkopolskim. Zaproszenie przyjęli również Druh Władysław Koliński – członek Sądu Honorowego Zarządu Głównego ZOSP RP oraz członkowie Komisji Młodzieży, Kobiecych Drużyn Pożarniczych, Kultury i Sportu OW ZOSPRP Woj. Wielkopolskiego. Na posiedzenie przybyli także członkowie Sądu Honorowego, członkowie Komisji Rewizyjnej OW ZOSP RP, prezesi Zarządów Oddziałów Powiatowych ZOSP RP niebędący członkami Zarządu Oddziału Wojewódzkiego.

Zebrani uczcili chwilą ciszy  zmarłych dnia 16 września br. Druha Janusza Sterczewskiego – członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP – przedstawiciela Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz zmarłego  w dniu 23 października Druha Wiesława Włodarczaka -Członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego I i II kadencji, sekretarza  Zarządu OW ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego I kadencji.

Tematyka posiedzenia:

1. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – analiza ich działania, szkolenia, realizacji zadań

programowych.

2. Analiza stanu działania Jednostek Operacyjno-Technicznych, wyposażenia OSP w

sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz stanu wyszkolenia ratowników w zakresie jego obsługi i

korzystania ze sprzętu ochronnego.

3. Informacja o stanie wykorzystania dotacji MSW i firm ubezpieczeniowych za III

kwartały 2015 roku.

4. Przygotowania do rozpoczęcia kampanii sprawozdawczo-wyborczej w OSP i

oddziałach Związku OSP RP.

5. Zaopiniowanie nieodpłatnego przekazania techniczne sprawnego sprzętu przez PSP do

OSP.

6. Bieżące sprawy Związku

Zarząd podjął uchwały w sprawie:

• zwołania IV Zwyczajnego Zjazdu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka,
  • zaopiniowania nieodpłatnego przekazania technicznie sprawnego sprzętu przez Państwową Straż Pożarną ochotniczym strażom pożarnym w Wielkopolsce.

Opracowała: M. Cybal-Kalinowska

DATA PUBLIKACJI: 2015-10-27 + Pozostałe aktualności