Archiwum - lista aktualności na rok 2016 : Ćwiczenia z ratownictwa lodowego OSP Kębłowo

Ćwiczenia z ratownictwa lodowego OSP Kębłowo

W sobotnie popołudnie 16 stycznia br. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie zorganizowali ćwiczenia z ratownictwa lodowego przy ujściu Dojcy z Jeziora Wolsztyńskiego w Wolsztynie. Miejsce ćwiczeń wybrane zostało nieprzypadkowo. W tym miejscu lód jest bardzo kruchy, dzięki czemu można przećwiczyć różne scenariusze prowadzenia akcji ratunkowej w przypadku zarwania lodu pod  przypadkową osobą. Nadzór na ćwiczącymi sprawowali funkcjonariusze KP PSP w Wolsztynie, którzy kilka dni wcześniej wzięli udział w  warsztatach z zakresu ratownictwa lodowego zorganizowanych przez Ośrodek Szkolenia KW PSP w Poznaniu.

GALERIA(KLIKNIJ ZDJĘCIE)

Panujące warunki atmosferyczne oraz załamująca się pokrywa lodowa pozwoliły na zobrazowanie sytuacji w jakich przyjdzie strażakom prowadzić działania ratownicze oraz przećwiczyć techniki samoratowania. Ponadto zapoznano ratowników z różnorodnym sprzętem umożliwiającym dotarcie do poszkodowanego oraz jego ewakuację. Na koniec szkolenia każda z grup przeprowadziła pozorowaną akcję ratowniczą w oparciu o dostępny sprzęt oraz poznane techniki. Wymagania jakie stawiane są naszym strażakom mobilizują ich do częstych ćwiczeń. Dziś straż pożarna to nie tylko gaszenie pożarów czy też wyjazdy do wypadków komunikacyjnych. Strażakom bowiem nałożono szereg specjalności. Strażacy z OSP Kębłowo swoją gotowość muszą mieć również w dziedzinie takiej jak ratownictwo wodne i przeciwpowodziowe. W związku z tym konieczne są treningi w każdych warunkach atmosferycznych oraz każdej porze dnia i nocy. W sobotnich ćwiczeniach udział wzięło 12 druhów z naszej jednostki.

www.straz.keblowo.pl

DATA PUBLIKACJI: 2016-01-21 + Pozostałe aktualności